20. června 2016

Micelární vody

Micelární vody na odličování asi není třeba představovat. Ale pro ty, co ještě neznají jejich kouzlo, zde je malý popis.
Micelární voda je voda obsahující aktivní částice, tzv micely, jejichž vlastností je vázat na sebe nečistoty. Micelární vodu tedy stačí nanést na vatový tampon a bez jakéhokoli drhnutí odlíčit make-up, i ten voděodolný. Pokud se tedy každý večer snažíte odlíčit minimálně dvě vrstvy řasenky jako já, neváhejte a vyzkoušejte tento malý zázrak.
Po použité této vody již není třeba dalších přípravků. Micelární vody jsou vhodné na všechny typy pleti, i ty citlivé. Na rozdíl od olejových odličovačů nezanechávají mastný film a po odlíčení není třeba oplachování vodou. Dalšími plusy micelární vody je hydratace, neucpává póry jako klasické odličovací mléko, neštípe v očích a neobsahuje alkohol a jiné alergeny. Všechny micelární vody jsou bez parfemace.Micelární vody jsou běžně dostupné ve všech kamenných drogeriích, ty dražší v lékárnách nebo na e-shopech. Z těch drogérkových za mě vede jednoznačně Balea pro suchou a citlivou pokožku. 400 ml balení stojí v DM drogerii 99,- Kč. Je to asi nejvíce muziky za málo peněz a určitě to není moje poslední lahvinka.

Další v pořadí oblíbenosti je Nivea a L´oréal pro suchou a citlivou pleť. Obě mají balení 200 ml a stojí kolem 100,- Kč. Tyhle dvě bych také doporučila k vyzkoušení, navíc i cena je přijatelná.

Trochu zklamáním je pro mne Mixa pro citlivou pleť. 400 ml balení stojí okolo 199,- Kč a za tu cenu bych sehnala určitě kvalitnější výrobek. Tato voda si hůře poradila i s klasickou řasenkou. Není tedy vyloženě na vylití a ještě ji dopoužívám, ale už aby to bylo.

Z lékárny mám dvě micelární vody, a to od Vichy pro citlivou problematickou pleť a od La Roche Posay pro mastnou a citlivou pleť. Tyto jsou k sehnání něco málo přes 300,- Kč za 200 ml balení. Patří mezi ty dražší, ale účinkem se dají srovnat s těmi levnějšími a dostupnějšími.

Existuje spousta dalších micelárek, které budu postupně zkoušet v budoucnu. V dnešní době se s nimi opravdu roztrhl pytel a mají je snad už všechny kosmetické značky. Určitě mi tu chybí klasická Bioderma, kterou jsem měla jako vzorek v mini balení, ovšem ta mi vůbec nevyhovovala. Hůře odličovala a lehce mne i štípala v očích. Věřím, že Bioderma má hodně fanynek, ale já si naprosto vystačím s běžně dostupnou Baleou a Niveou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře, názory a přeji krásný den!