1. srpna 2016

Velká recenze dekorativní kosmetiky od české značky Dermacol

Přiznám se, že doposud jsem neměla s Dermacolem téměř žádné zkušenosti. ne že bych tuto značku neznala nebo bych se jí záměrně v drogerii vyhýbala. Ale zkrátka jsem měla oblíbené a osvědčené jiné produkty a nechtěla jsem na tom nic měnit.

Teprve až nedávno jsem navázala s Dermacolem spolupráci a začala tuto značku poznávat blíže. Musím říci, že mne velice mile překvapila a to neříkám jenom proto, že bych chtěla značku nějak propagovat a za každou cenu o ní psát jen samou chválu. 

Zatím jsem měla možnost vyzkoušet 4 produkty dekorativní kosmetiky, o kterých bude celý tento článek. 

A abych úplně nelhala, že jsem od této značky v minulosti nic nevyzkoušela, tak jsou to jejich sprchové gely. Obzvláště varianta irská káva je must have produkt. Ale abych neodbíhala od tématu. Níže si postupně rozebereme jednotlivé kousky, které jsem vyzkoušela.


Základ každého make-upu je podkladová báze. Byla jsem zvyklá na báze krémové konzistence a tato gelová na mne na první pohled nepůsobila dobře. Myslela jsem si, že budu mít jako po každém gelu ulepený pocit a budu dlouho čekat než se vsákne. Teď už jsem si téměř jistá, že pro mne tato vyhlazující gelová báze nad těmi krémovými vítězí a nedivím se, že ji doporučují přední vizážisté. 


Konzistence vypadá na první pohled všelijak, ale ihned po nanesení není znát, že na pleti báze vůbec je. Asi bych to přirovnala k tzv. suchým tělovým olejům. Splní vše co slibuje, pleť vyhladí, zjemní, prodlouží výdrž make-upu a navíc je neviditelný
Je k dostání v několika variantách a velikostech. Toto 30 ml balení stojí 369,- Kč. Menší 15 ml balení 249,- Kč, takže větší se vyplatí více a déle vydrží. Stačí nanést opravdu pár kapek. 


Dalšími dvěma produkty jsou make-upy. Odstíny jsem si vybírala online a trochu jsem se obávala, abych zvolila ty správné odstíny. Volila jsem zlatou střední cestu a trefila jsem se vcelku dobře.


Hned po prvním použití jsem si oblíbila tento dlouhotrvající zpevňující make-up s výtažky z kaviáru a korektor 2v1. Opět je doporučen vizážisty, takže i profesionálové na něj mají stejný názor jako já. 

Po odšroubování hlavní části se dostanete k samotnému make-upu. Nanáší se špachtličkou přímo na pleť. Překvapila mne hustá konzistence. Zatím jsem byla zvyklá na téměř tekuté make-upy. Ale to bude tím, že krytí je střední až vysoké, které vydrží po celý den. Cena je 349,- Kč za 30 ml. 


Pod víčkem se skrývá tato praktická věcička - korektor se zrcátkem. Ten používám na zakrytí tmavých kruhů pod očima nebo jiných větších nedokonalostí. 


Jak už jsem zmínila výše, zvolila jsem zlatou střední cestu, a to odstín 2 Fair. Odstíny jsou celkem 4.

A takto už vypadá make-up a korektor na ruce. Odstín je trochu světlejší, nemohla jsem při focení najít to správné světlo :-)

Zleva: makeup, korektor
Jako druhý jsem chtěla vyzkoušet dlouhotrvající matující make-up s voděodolným efektem. Make-up je vhodný na léto, kdy se pleť více potí a leskne. Make-up jsem používala i s matujícím pudrem a efekt vydržel po celý den. Nemusela jsem se ani jednou přepudrovávat. 


Zvolila jsem opět jako u předchozího odstín 02 a je možné vybírat ze 4 odstínů. Odstíny jsou poměrně hodně tmavé. Ačkoliv jsem teď hodně opálená, i odstín 02 je hodně tmavý. Krycí schopnost je střední, jako u téměř všech make-upú od Dermacolu. Konzistence je tekutější, jak je vidět na obrázku dole. Cena 30 ml balení je 249,- Kč.


Poslední je tato bronzující paletka vhodná jak na vykonturování  tváře, tak na celé tělo. Cena této paletky je na e-shopu 249,- Kč. Horní zapečený díl je třpytivý, spodní matný. Jsou spíše tmavší a dobře pigmentované, takže se hodí spíše ke snědým typům a postačí nanést na štětec jen malé množství. Světlým typům bych doporučila rozjasňující paletku.

Možná by šla paletka využít i jako jemné oční stíny, ale to jsem nezkoušela. Paletka navíc pěkně voní a díky zapečenému dílu vydrží dlouho.


A takto už vypadají oba odstíny na pokožce. Vlevo je spodní matný a vpravo zapečený třpytivý odstín.


Všechny uvedené produkty jsou dobře dostupné v drogeriích, supermarketech nebo ho můžete zakoupit online zde na e-shopu nebo prokliknutím banneru na blogu vpravo.

Dvěma vítězi z této čtyřky je pro mě vyhlazující báze a kaviárový makeup 2v1 s korektorem. Matující make-up je také dobrý, ale i ty nejsvětlejší odstíny jsou poměrně tmavé. Bronzer je také na hodně snědou pokožku.

Do 31. srpna se navíc můžete při příležitosti oslavy výročí značky Dermacol na stránkách www.dermacol50.cz zúčastnit soutěže o pravý prsten s diamanty a další hodnotné ceny.

Používáte také některý kousek této dekorativky nebo obecně značku Dermacol? Budu ráda když se se mnou podělíte o své zkušenosti s touto kosmetikou a budu se těšit na vaše komentáře.

2 komentáře:

  1. Dermacol je skvělá a kvalitní značka, rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější;-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Souhlasím s tebou. Já ji dříve nepoužívala a jsem ráda, že ji mohu zařadit do kosmetiky, kterou budu pravidelně používat.

      Vymazat

Děkuji za vaše komentáře, názory a přeji krásný den!