21. listopadu 2016

Kosmetická hygiena

Víte, že vaše kosmetika může být plná nebezpečných bakterií? Pokud ne, tak pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se více. 
O tom, že kosmetika nebo kosmetické pomůcky by se neměla půjčovat a "dědit" nebo používat prošlá, určitě každý ví. Ale že by se měla také pravidelně dezinfikovat a čistit, to už dodržuje málokdo. Já to doteď také nedělala. 
jen pro představu, například na pinzetě mohou po vytrhání obočí zůstat mikroskopické kapky krve, které nesou riziko bakteriálních infekcí. Bude to znít divně, ale pokud pinzetu půjčíte kamarádce nebo mamce, měli byste je před použitím vydezinfikovat. To stejné platí o nůžkách v manikůře.
Překvapením bude asi obyčejné tuhé mýdlo. Po použití většinou mýdlo usychá v mokré a vlhké koupelně a tak se velmi rychle množí kožní bakterie. S tím také souvisí různé houby a žínky na mytí.
Nejvíce zapomínaným produktem, který vyžaduje pozornost při čištění, je řasenka. Při používání v těsné blízkosti oka vám může udělat pořádnou paseku a po půl roce byste ji měli nemilosrdně vyhodit a pořídit si novou. 
Také kosmetické štětce by měly alespoň jednou týdně projít důkladným čištěním. Pozornost je třeba také věnovat rtěnkám, pudrům, atd. Také pleťové krémy by se neměly z kelímku nanášet prsty, ale pomocí speciální a hygieničtější špachtličky. A takto bych mohla pokračovat dále. 

Nyní se podíváme na pár přípravků, které se vám budou při pravidelné údržbě kosmetiky a kosmetického příslušenství hodit.Jako první jsou tyto dezinfekční a čistící ubrousky na kosmetiku. Ubrousky jsou jednotlivě balené a v balení je jich celkem 48. Ubrousky jsou poměrně malé, takže se hodí především na drobnější dekorativní kosmetiku nebo pomůcky, např. na ošetření rtěnek, lesků na rty, tužek, linek, kartáčku na řasence, pinzety, pilníku, apod. Ubrousky čistí a odstraňují bakterie z kosmetických produktů a tím prodlužují jejich životnost, aniž by jakkoli pozměnily jejich složení. Nezmění se tedy jejich barva ani konzistence. Během pár vteřin tak očistíte vaši kosmetiku od prachu a různých drobků. Navíc jsou ubrousky bez parabenů a jsou hypoalergenní.
Čistící a dezinfekční ubrousky jsou k dostání na e-shopu Makeupgroup.cz za cenu 299,- Kč. Krom balení po 48 ks je k dostání i varianta po 200 ks.


Dalším je desinfekční čistič na kosmetiku v 8 ml balení. je určen na ošetření pudrových a krémových přípravků, jako jsou oční stíny, pudry, tvářenky, bronzery, korektory nebo make-up.
Použití je jednoduché a nezabere téměř žádný čas. Malé množství přípravku ve spreji lze přibližně ze vzdálenosti 15 cm nastříkat do středu produktu a nechat chvíli zaschnout. Je to rychlé a účinné.
Desinfekční čistič na kosmetiku je k zakoupení zde za 359,- Kč. K dostání je také ve větším 125ml a 250 ml balení.Poslední je dezinfekční parfémovaný čistič na štětce. Výhodou čističe je, že funguje na přírodní bázi, neobsahuje žádné dráždivé složky či parabeny. Stačí nastříkat malé množství na znečištěný štětec a pomocí hadříku setřít zbytky kosmetiky. Dle potřeby lze proces opakovat, záleží na míře znečištění. Štětec od pudru stačí čistit jednou, ale u mastnějších make-upů jsem musela proces opakovat alespoň 2x.
Po použití budou vaše štětce vyčištěné, dezinfikované a ještě budou příjemně vonět po sušenkách. Vybrat si také můžete s vůní ovoce, perníčků, mentolu nebo medu.
Desinfekční čistič na štětce s vůní v 60 ml balení zakoupíte na e-shopu Makeupgroup.cz za 299,- Kč. K dostání jsou i větší balení, a to 125 ml a 250 ml a také neparfémované varianty.


Takže pokud jste to ještě neudělali nebo to také delší dobu odkládáte jako já, vyčistěte svoji oblíbenou kosmetiku a kosmetické pomůcky a předejdete tak zbytečným obavám z nepříjemných infekcí.

Pečujete také o svoji kosmetiku nebo štětce a jaké přípravky k tomu používáte? Budu ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti.

6 komentářů:

 1. Zajímavý článek a nejvíce to o čistění řasenky. Já čistím jen štětce a houbičky na make-up či čistění obličeje. Občas vyčistím všechny obaly kosmetických produktů které používám a z pumpiček otírám zbytky produktu. BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 2. Pumpičky a obaly produktů otírám taky když je potřeba. Jinak ale až tolik důkladně čistín jenom štětce. Používala jsem na bě čistič od Ebelin ale nevím proč prostě mi nefungoval nebo nevím kde se stala chyba. Od té doby štětce čistím v šamponu na vlasy, který mám zrovna rozdělaný a musím říct, že tak krásně čisté a voňavè śtětce jsem nikdy dřív neměla :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Než jsem měla tyto čističe, tak jsem také vždy štětce myla šamponem, který jsem zrovna používala nebo tekutým mýdlem. Zkrátka tím, co jsem měla zrovna po ruce :-)

   Vymazat
 3. Přiznám se, že hlavně čistím a dezinfikuji štětce. Dekorativku jen jednou za čas očistím vlhčenými ubrousky..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, štětce jsou jedna z věcí, které se čistí nejčastěji :-) vlhčené ubrousky by mne nenapadly a přitom je má každý doma :-)

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře, názory a přeji krásný den!