13. prosince 2016

Vlasová řada Ayurvedic Eclipta Alba od Brazil Keratin

O značce Brazil Keratin jste už pravděpodobně něco slyšeli. Co ale možná neznáte, je tato ajurvédská léčebná řada na vlasy s vysokým obsahem přírodních látek Ayurvedic Eclipta Alba. Řada mi byla doporučena pro vyřešení mého problému, a to jsou vypadávající vlasy. Ty mne trápily hlavně na podzim a teď v zimě, i když už ne v takové míře. To jsem připisovala především změnám počasí a teplot. Když venku mrzne a vy pak vejdete do vytopené místnosti (ale i naopak), tak právě tato zdánlivě banální změna teploty může vlasům velmi uškodit.
Tato kompletní ajurvédská řada obsahuje šampon, balzám a vlasovou kůru ve spreji.  
Jak už jsem psala v úvodu, šampon obsahuje vysoký podíl přírodních látek, zejména bylinu Eclipta Alba, která je ajurvédskou medicínou nazývána "vládkyní vlasů". Tato bylinka působí na revitalizaci a hydrataci poškozených vlasů, zmírňuje jejich vypadávání a také výrazně urychluje růst nových vlasů. Zajímavý je také fakt, že omezuje proces šedivění. Krom byliny Eclipta Alba šampon obsahuje proteiny pro posílení vlasového vlákna a keratin pro hydrataci, pevnost, výživu a lesk, dále výtažky z kopřivy pro prokrvení pokožky a aloe vera na zklidnění pokožky.
Přípravek neobsahuje sulfáty, parabeny ani jiné škodlivé látky.
S balením šamponu mi přišla i prázdná lahvička. Zpočátku jsem nevěděla, na co může být, ale na etiketě šamponu jsem si později přečetla, že šampon se musí 1:3 ředit s vodou, tedy jeden díl šamponu a tři díly vody. Konzistence šamponu tedy bude při mytí vlasů o něco řidší, ale na druhou stranu vám celé balení vydrží delší dobu. Na lahvičce je i odměrka pro naředění množství na krátké a dlouhé vlasy.
Šampon také příliš nepění jako většina ostatních šamponů. Přirovnala bych to třeba k bio šamponům. 
Obsah balení šamponu je 300 ml.


Balzám má podobné vlastnosti jako šampon. Posiluje křehké vlasy zevnitř, zvyšují jeho odolnost proti lámání a uhlazuje vlasy na povrchu. Vlasy jdou po použití lépe rozčesávat, což já jako majitelka dlouhých vlasů oceňuji. Mytí bez použití balzámu nebo kondicionéru je pro mě nereálné.
Balzám se používá jako běžný kondicionér, tedy na šamponem umyté vlasy, nechá se krátce působit, 2-5 minut, a poté se opláchne. Balzám už se nemusí ředit jako šampon. Co mne překvapilo, bylo vymývání balzámu z vlasů. Jelikož mám dlouhé vlasy, kondicionér většinou vymývám delší dobu a tento balzám šel dolů o něco lépe.
Obsah balení je také 300 ml.


Vlasová kůra se může použít dvojím způsobem. Buď jako zábal, kdy se nastříká na suché vlasy, ty se pak zabalí do igelitu a tento zábal se nechá působit až 1 hodinu a poté se umyje šamponem. Jednodušší je kůru nastříkat na mokré vlasy a pak už neoplachovat. Kůra obsahuje stejně jako předchozí produkty výtažky z byliny Eclipta Alba a posilující proteiny. Já ho nejraději používala po umytí vlasů jako výživu. 
Kůra se prodává ve 100 ml balení v praktickém balení ve spreji.Vlasy si většinou myji večer a pak je nechám samovolně uschnout. Nerada je suším fénem, jen je někdy doladím žehličkou, když jsou po stranách rozlítané. Ráno je pak jenom trochu přelakuji a můžu vyrazit do práce. Někdy mám ale ráno vlasy hodně neposlušné, a tak se jejich úpravou zdržuji o trochu déle. Musím říct, že po této řadě jsem měla vlasy krásně hebké a rovné a nebylo třeba žádných zdlouhavým úprav nebo péče.
Řadu jsem testovala společně s přítelem, kterého trápí stejný problém jako mne. S tím rozdílem, že on zkoušel jen ten šampon :-) padání vlasů se zcela nezastavilo, ale výrazně se omezilo. Vlasy mám pevnější a jakoby tvrdší, takže jsem ráda, že jsem objevila na trhu opět další fungující produkt a že nejde o další sliby výrobce z televizní reklamy. Vypadávající vlasy budou asi můj věčný boj, ale jsem ráda za vše, co mi tento problém alespoň trochu zmírní.

Všechny výrobky z řady Ayurvedic Eclipta Alba lze zakoupit na e-shopu Brazilkeratin.cz.

Vyzkoušeli jste už nějaké produkty od značky Brazil Keratin? A trápí vás také v tomto období více vypadávající vlasy a jak proti tomu bojujete?

4 komentáře:

 1. Tak o tomhle jsem ještě neslyšela. Nejvíce mě zaujal asi šampon 😊 na různé kůry a kondicionér moc nejsem 😆

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šampon je fajn, já bohužel bez kondicionéru své dlouhé vlasy nerozčešu, tak ho potřebuji :-)

   Vymazat
 2. O této značce jsem snad ještě neslyšela, zajímavé :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Je to poměrně známá značka, ale je fakt, že je k dostání hlavně na e-shopu než v kamenných drogeriích, tak to bude asi tím :-) alespoň máš nový tip na vyzkoušení :-)

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře, názory a přeji krásný den!