26. ledna 2017

Péče o tělo s Indulonou

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o produkty jedné velmi známé značky kosmetiky. Řeč bude o pečující kosmetice Indulona, které se u nás těší velké oblibě. Tímto bych chtěla moc poděkovat milé a ochotné paní Markétě a její kolegyni Daniele ze společnosti Havas Worldwide Prague, která značku zastupuje a produkty mi zaslaly jako příjemný dárek k vstupu do nového roku.Značku jsem poznala už před mnoha lety u své babičky, a tak jsem jí také udělala radost a nějaké krémy z balíčku jí věnovala. Sama mám doma zatím dostatečnou zásobu a vyzkoušela jsem z řady tělové mléko, které je perfektní. Ale o tom až níže. Vím, že má babička Indulonu moc ráda a používá ji snad od té doby, co je u nás k dostání. A to už je více než 60 let! Za tu dobu se změnil jen postup výroby, vše dnes ve větší míře zvládnou samotné stroje. Co ale zůstává pořád stejné, je spokojený zákazník.

Výroba Indulony dříve (1)

Výroba Indulony dříve (2)
Výroba Indulony dnes (1)
Výroba Indulony dnes (2)

Asi nejznámější je originální modrá Indulona. A je na každém, jak ji zrovna použije. Na ruce, na nohy,... je určena na všestrannou péči o vysušenou a popraskanou pokožku. Je složena ze dvou základních ingrediencí: přírodní vazelíny a filtrované farmaceutické vody. Tady není třeba se moc rozepisovat. Věřím, že každý měl alespoň jednou tuto klasiku v rukou.
Není to dlouho, co Indulona rozšířila své portfolio o další sortiment. Najdeme v něm ochrannou Indulonu na nohy, tělové krémy, ale i tělová mléka. Především poslední dvě kategorie jsou určeny na hydrataci pokožky celého těla. Vybrat si můžete hned z několika variant, např. již zmíněný original, ochrannou, olivovou nebo měsíčkovou.
Tělové mléko jsem zkusila a musím říci, že nejde o klasickou tekutou konzistenci tělového mléka, ale spíše připomíná tělový krém. O to větší hydrataci tělu dodá, protože není zbytečně naředěné a je opravdu poctivé. Příjemná a nevtíravá vůně je jen třešničkou na dortu.

Všechny produkty jsou všude dobře dostupné. Najdete je ve velkých supermarketech, ale i v zapadlých místních drogeriích, protože se těší velké oblibě.

A jak jsme na tom obecně my Češi s péčí o ruce? Dle statistik na tom nejsme zase až tak špatně. 94% z nás není lhostejná hygiena rukou a pravidelně si je myje a celých 80% používá dle potřeby krém na ruce! Jsou to častěji ženy a většina raději sáhne pro tradičním přípravku za rozumnou cenu. Platí tedy pravidlo, že nejdražší krém nemusí být tím nejlepším. Pravidelné promašťování pokožky je důležitým krokem a hodně lidí na něj zapomíná.

Jak to máte s Indulonou vy, používáte ji rádi? Nebo jaké pečující tělové přípravky máte nejraději?

22 komentářů:

 1. Indulona je klasika, na kterou v rodině nedáme již léta dopustit 😊

  OdpovědětVymazat
 2. Moje mamka modrou Indulonu používá už hodně dlouho a žádný jiný krém u ní nenajdu :D
  SimonetaBlog

  OdpovědětVymazat
 3. Taťka Indulonu používá doteď. Je to jediný krém, který dá na ruce. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 4. Už dlho som si od Indulony nič nekúpila, no mám rada nechtíkový krém na ruky. Inak nové obaly majú fakt pekné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano, obaly se povedly, v jednoduchosti je krása :-)

   Vymazat
 5. Klasickou Indulonu mám doma a je na zimu dobrá :)

  OdpovědětVymazat
 6. Indulonu si pamatuji z dětství a myslím, že léta prověřila , že je super :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, a určitě nejsme jediné, kdo má Indulonu spojenou s dětstvím :-)

   Vymazat
 7. Indolunu používám téměř denně. :) Především zmiňovanou modrou.

  OdpovědětVymazat
 8. Indulona sa aj u nás používa už velmi dlho. Pamatam si na tu klasicku modru, tá bola doma vždy. No ja mám najradšej olivovu a radím ju medzi svoje najoblubenejšie kremy na ruky, pretože fakt hydratuje presne tak, ako moje ruky potrebuju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na modré Induloně to všechno začalo a jak se za tu dobu značka vypracovala a podstatně rozšířila sortiment, klobouk dolů :-)

   Vymazat
 9. Indulonu doma používame roky! Hlavne nechtíkovú :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta je také fajn, dříve jsem ji vyzkoušela, ale nějak se vždy stejně vrátím k modré klasice :-) její vůně je mi hodně příjemná. Z tělových mlék mi zase hodně voní meruňkové...

   Vymazat
 10. Indulona je taková příjemná klasika, ke které se ráda vracím. Koukám, že značka má krásné nové obaly :-).
  Ennepenne.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, má nové obaly a také podstatně širší sortiment :-)

   Vymazat

Děkuji za váš komentář a přeji krásný den!