9. dubna 2017

Moje první přičichnutí k aromaterapii

Před několika týdny jsem dostala možnost vyzkoušet aromaterapeutické směsi. Přiznám se, že jsem trochu váhala, protože mne často bolí hlava a měla jsem obavy, aby se mi silnějšími vůněmi moje problémy ještě nezhoršily. Nejvíce mne asi štve to, že nechápu příčiny bolesti. Piji hodně tekutin, dodržuji zdravý a pravidelný jídelníček, dopřávám si procházky se psem, nekouřím, alkoholu a sladkostem se vyhýbám a vystresovaná také téměř nejsem. Podle tohoto výčtu byste mohli usoudit, že snad ani žádné problémy mít nemohu. 
Ale abych neodbíhala od tématu. Přečetla jsem si recenzi jedné nejmenované blogerky a ta mi poradila esenciální olejíček, konkrétně z levandule, kterým stačí potřít spánky a bolest hlavy by se měla zmírnit. No a pak se mi do rukou dostaly aroma sprejíky, na které se teď spolu mrkneme.Aromaterapeutické produkty značky Miane pochází z dílny českého výrobce a jsou určené jak k domácí, tak i profesionální terapii. Kvalita rostlinných esenciálních olejů spočívá v tom, že tyto oleje jsou extrahované pouze destilací vodní parou. Vůně pocházející z čistých esenciálních olejů podporují zlepšení fyzické, psychické a duševní pohody. Pohladí vás tak na těle i na duši. 
Na e-shopu Miane.cz si můžete vybrat aroma oleje se 100% podílem esenciálních olejů, které se aplikují do nosičů vůně, aromalamp, difuzérů či do koupele nebo koncentrované aroma spraye s 30% podílem esenciálních olejů. Ty mají širší možnost použití. Krom nosiče vůně ho lze nastříkat jen tak do vzduchu, na polštář, kapesníček nebo na dětské hračky. My máme doma pouze psí hračky a to by se našemu hafanovi asi moc nezamlouvalo. Nosič s vůní se dá také pověsit do auta, kde vám zpříjemní vaše cestování. 

A teď už k jednotlivým vůním. První spray s názvem Harmony je určen na uvolnění nervového napětí, příznivě působí proti bolestem hlavy a nespavosti. Ten je na moje bolesti hlavy jako dělaný. Spím jako dudek, s tím problém nemám, ještě ani neulehnu a už o sobě nevím, ale ty bolesti hlavy mi docela znepříjemňují život.
Spray je voní sladce po květinách s lehkým ovocným nádechem a ze všech vůní mi je tato nejsympatičtější.


Spray Imuni, jak už napovídá jeho název, je určen pro posílení imunitního systému a podporu obranyschopnosti organismu. Tato vůně je cítit po bylinkách. Cítila jsem trošku skořice, levandule a lehce mi připomíná i vůni jehličí v lese.


Activ je směs esenciálních olejů posilující a stimulující organismus k lepším výkonům. Spray je cítit svěže po citrusech a eukalyptu.


Spray stačí nastříkat na nosič vůně a ta se bude pozvolna do vzduchu uvolňovat. Já bohužel žádný nosič nemám, ale našla jsem doma malou chundelatou ovečku, která mě už jen svojí přítomností  a vzhledem uklidňuje. Nastříkala jsem jí na "vlnu" trošku směsi a čekala, co se bude dít. Po chvíli se mi vůně dostala pod nos a byl to opravdu příjemný zážitek. Stačí cca 5 střiků a z nosiče se vám bude vůně uvolňovat i tři dny! Dávkování si regulujete sami podle toho, jak chcete intenzivní vůni a jak dlouho ji chcete v místnosti mít.
Nejvíce se mi osvědčilo nastříkat vůně lehce na polštář pro krásné sny nebo večer do vzduchu v obýváku a pak už jen nasávat a relaxovat. Ale to bych nebyla já, abych ze sprejů nedostala všechno. Občas je prostě potřeba provonět i jiné místnosti, než je obývák. Třeba záchod...


Tyto aroma spraye v 30 ml skleněných lahvičkách a mnohé další vůně můžete zakoupit na e-shopu Miane.cz. Dostupné jsou i v menších 10 ml baleních.

Používáte také doma podobné aroma olejíčky a jaké vůně máte nejraději? Nebo používáte léčbu vůněmi na různé neduhy, třeba bolesti hlavy?

14 komentářů:

 1. Já jsem nikdy takhle olejíčky neměla, měla jsem akorát kapičky, taky nějak harmonie :) Tohle se mi zdá jako super nápad. Viděla jsem i olejíčky u zahraničních youtuberek, které měly tyto produkty na snížení stresu, zvýšení pohody a tak :) Ono to podle mě funguje dost, bylinky dělají zázraky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já krom Miane také jiné zkušenosti nemám, ale máš pravdu. Určitým způsobem dotváří atmosféru a působí blahodárně na mysl, takže se pak člověk cítí o kapku lépe :-)

   Vymazat
 2. Jeden jsem doma také měla :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Ja pouzivam levandulu na migrenu, neviem sice ci to ma nejaky velky vyznam, ale aspon mam lepsi pocit :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém to asi nevyřeší, ale spíše pocitově zmírní, jak píšeš :-)

   Vymazat
 4. Tie spreje by sa mi hodili hlavne cez skúšky. :D

  Rebelliouslily

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím, při zkouškovém by se někdy hodily i prášky na uklidnění, to si dobře pamatuji :-)

   Vymazat
 5. ten Harmony bych strašně ráda vyzkoušela :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Harmony je mi vůní , jak jsem psala v článku, také nejbližší :-)

   Vymazat
 6. Taky mám problém s nevysvětlitelným bolením hlavy. Většinou se to prostě snažím zaspat a je to, ale žádné olejíčky nebo tak jsem nezkoušela, nezní to vůbec zle :)

  Cosmokočka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to bohužel nezaspím, dokud si nevezmu prášek, prostě neusnu :-(

   Vymazat
 7. Prej "nejmenované blogerky". Pfff :-D

  O Miane slyším poprvé, ale směsky vypadají, že by stály za pozornost! Co do nosiče bych se asi nebála šplíchnout trochu vůně na záclonku od okna, co mám asi dvacet čísel od hlavy. Ale ta chundelatá ovečka zní roztomileji, to uznávám :-D

  Mimochodem - na WC si míchám vlastní vůně. Do prázdného rozprašovače od voňavky naleju vodu a přidám esenciální oleje Citron a Grep. Tahle kombinace by přerazila i mrtvolu v pokročilém stadiu rozkladu... :-D

  Bebe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No hned mi bylo jasné, že pokud to ta nejmenovaná blogerka bude číst, tak se pozná :-DDD to je super nápad s tou záclonkou, to musím vyzkoušet :-) my si občas večer před spaním do vzduchu Harmony, a za chvíli o sobě nevíme...

   Vymazat

Děkuji za váš komentář a přeji krásný den!