30. října 2017

Sea of Spa: kosmetika z mrtvého moře

Produkty z mrtvého moře jsou známé pro své léčebné účinky na pokožku celého těla. Pomáhá při léčbě mnoha kožních chorob, celulitidy, zmírňuje revmatické a svalové obtíže nebo problémy s oběhem krve
Mrtvé moře se také vyznačuje řadou zajímavostí. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je tak považováno za nejníže položené odkryté místo na zemském povrchu. Řadí se mezi nejslanější jezera na světě. Jeho hustota je tak vysoká, že vás udrží na hladině. Odtud jsou také známé fotografie lidí, kteří si čtou v moři noviny, aniž by se potápěli. Možná si říkáte, že se v Mrtvém moři nedá utopit. To je sice pravda, ale i tak podle záchranářů dochází k zhruba čtvrtině smrtelných úrazů právě v Mrtvém moři. Je to z důvodu spolykání velkého množství slané vody, která je pro člověka nebezpečná. Takže až se budete v moři koupat, pijte raději balenou vodu, ať se z dovolené dostanete zdraví. Vnitřně tedy vodu ne, ale navenek rozhodně ano. Mrtvé moře je jedním z nejbohatších zdrojů soli a léčivého bahna, které se vyznačuje vysokou koncentrací minerálů, jako je hořčík, vápník, draslík, zinek, chrom, železo či brom.Z typických produktů z Mrtvého moře jsem vyzkoušela právě bahno a sůl, šampon a sprchový gel. 
Minerální bahno dodá pokožce potřebnou vlhkost, čistí ji do hloubky, regeneruje ji a odstraňuje od všech nečistot. Je vhodné k léčbě pokožky se sklonem k celulitidě, lupénce a ekzémům.
Já bahno používám především na obličej. Přece jenom v domácích podmínkách, kdy si jím natřete celé tělo a pak to zdlouhavě smývat ve vaně a ten nepořádek všude okolo... u mrtvého moře se natřete a omyjete rovnou v moři, ale kdo by si chtěl zaneřádit celou koupelnu. To se pak nemůžete ani hnout, abyste se někde neobtiskli. Ale na obličej je jako čistící maska geniální. Obsahuje drobné abrazivní částečky takže dobře poslouží i jako peeling.
Houbičkou jde z obličeje smýt dobře a nikde žádný svinčík. To stejné platí při smývání z vany nebo umyvadla. Nemám ráda kosmetiku, kterou si upatláte celou koupelnu a místo relaxu vás po koupeli čeká velký úklid.
Co se týče konzistence a vzhledu, jde skutečně o hnědé bahno, s neutrální vůní.
Minerální bahno můžete zakoupit na e-shopu Morespa.cz.


Koupelová sůl má podobné účinky jako bahno, jen se s ní nemusíte nijak natírat. Jednoduše ji rozpustíte v horké vodě a pak už se jen naložíte do vody a relaxujete. Sůl moc příjemně voní a můžete si vybrat z mnoha variant, třeba jasmín, levandule, růže, vanilka nebo zelené jablko. A samozřejmě i přírodní. Já si zvolila vanilku, té jsem prostě nemohla odolat. A vůně nezklamala, je poměrně hodně výrazná a sladká. Krom sladké vanilky mi přišlo, že ze soli cítím i banán... vůně je cítit hlavně z pytlíku a ve vodě už tolik ne, ale něco ve vzduchu přece jenom zůstane.
Minerální sůl do koupele najdete na e-shopu zde.


Sprchový gel je opravdovou chuťovkou: voní sladce po karamelu. Neobsahuje žádná chemická pěnidla, které jsou v běžných sprchových gelech, přesto vytváří lehkou pěnu. Krom minerálů z mrtvého moře obsahuje i rozdrcenou lufu, takže pokožku při sprchování vyčistí a zjemní. není to ale třeba jako peelingový sprchový gel, kdy jsou částečky hrubší. Kousky lufy nejsou v gelu skoro ani cítit.
Jsem ráda, že má sprchový gel velké 400 ml balení a tak si tu krásnou vůni mohu při sprchování užívat podstatně déle.
Úžasně vonící sprchový gel můžete omrknout zde.

Šampon je určen pro silné vlasy. Jak jistě z mých článků víte, mám poslední dobou docela problémy s vypadáváním, a tak hledám všechny prostředky, jak svoje vlasy posílit a uzdravit. Šampon posiluje vlasové kořínky a měl by léčit vlasovou pokožku. proto se mi zdál jako vhodná péči na můj problém s vypadáváním. Kromě minerálů z moře obsahuje mrkvový extrakt, rakytník a vitaminy A, C, E a provitamin B.
Šampon ve velkém 400 ml balení můžete zakoupit tady.

Vyzkoušeli jste už nějaké produkty se solí z mrtvého moře? 

10 komentářů:

 1. Tuhle značku vůbec neznám, ale vypadá dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně dobrá zkušenost, nemám produktům co vytknout :-)

   Smazat
 2. Podobne ako Miška, tiež túto značku vôbec nepoznám. No musím povedať, že všetky produkty vyzerajú naozaj dobre, páči sa mi zloženie produktov :) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za sebe doporučuji to bahno, to se fakt musí zkusit na vlastní kůži :-) přece jenom šampon a sůl všichni známe. Nebo i ten sprchový gel s lufou byl hodně neobvyklý :-)

   Smazat
 3. Já kdysi zkoušela šampon ve vzorečku, ale od jiné značky a byl docela fajn. Nejvíce mě zaujal sprchový gel.
  welcometomyworld

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sprchový gel je parádní, voní hezky sladce a funguje jako jemný peeling. Ale zase neškrábe, je opravdu hodně jemný :-)

   Smazat
 4. Já miluji vše co je se solí z mrtvého moře! Mám doma sůl a je skvělá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soli jsou fajn, člověk má aspoň na chvíli pocit, že se koupe v moři, když je voda slaná :-D

   Smazat

Děkuji za váš komentář a přeji krásný den!