2. ledna 2018

Hyaluronové sérum Renovality

Dnes mám po vás po delší sváteční odmlce opravdovou chuťovku - hyaluronové sérum od české značky Renovality.
Kyselina hyaluronová se v lidském těle vyskytuje přirozeně a tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Asi nejvýznamnější funkcí je, že na sebe dokáže vázat obrovské množství vody - až tisícinásobek své hmotnosti. Pro kosmetický průmysl není tato kyselina žádnou novinkou, ale zato jde o skutečný zázrak - dokáže změkčit a vyhladit kůži, má antioxidační a protizánětlivé účinky, podporuje tvorbu kolagenu a dokáže na sebe vázat některé toxické těžké kovy z okolí, například olovo nebo kadmium.Mocných účinků kyseliny hyaluronové také využila značka Renovality, která nedávno přišla na trh s novým hyaluronovým sérem. Značka nabízí hlavně kosmetické oleje, o kterých jsem už v jednom z předchozích článků psala. Komu článek unikl, může si ho připomenout tady.

Preventivně se kyselina doporučuje začít používat okolo 25. roku věku, kdy je pleť ještě relativně v kondici. Ovšem i tady platí pravidelnost a je třeba mazat dlouhodobě. Samozřejmě vrásek se nezbavíme okamžitě a neznamená to, že když se teď začneme mazat, nikdy nezestárneme. Tomu se nevyhne nikdo z nás. Není ale na škodu, trošku stárnutí předejít, tedy alespoň zvenčí. Na bolesti kloubů, kostí a jiné neduhy spojené s přibývajícím věkem také žádné mazání ani účinný lék neexistuje. Různým doplňkům stravy z televizní reklamy, jako je Kamzík, Condro a podobným nesmyslům nevěřím. Důležitá je také životospráva a způsob života. Říká se, že tělo je pouze schránka pro duši a je jenom na nás, jak se o ně staráme. Co jíme a pijeme a jak se celkově o tělo staráme, se nejvíce projeví právě navenek. 

Existuje dvojí způsob, jak kyselinu vpravit do těla. Prvním je injekční vpich. Tato metoda je sice nejúčinnější a rychlá, ovšem kdo by do toho dobrovolně šel. Zdlouhavějším, ale bezbolestným způsobem je pořídit si hyaluronové sérum. Tento kousek obsahuje nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou a růžový hydrosol, který je unikátním prostředkem pro regeneraci a ochranu pleti a zároveň působí svým omlazujícícm efektem.
Jak jsem již zmínila v úvodu, kyselina hyaluronová se v lidském těle nachází přirozeně v poměrně vysoké koncentraci. S přibývajícím věkem ovšem obsah kyseliny přirozeně klesá, dochází k její dehydrataci, a to se projevuje především výskytem vrásek, mimických linek, ochablostí nebo zhoršenou hojivostí ranek. 

A jak mi sedlo sérum od Renovality? Zatím jsem vyzkoušela kyselinu hyaluronovou pouze jako složku v pleťových krémech a dvě séra - toto od Renovality a od Nobilis Tilia. Nejenže to od Renovality se vyplatí cenově (za 50 ml zaplatíte 319,- Kč, od Nobilis Tilia vás 20 ml vyjde na 299,- Kč), ale také jsem z něj měla na pleti lepší pocit, a to je asi to nejdůležitější. Sérum od Nobilis Tilia mi na obličeji udělalo jakýsi lepivý a stahující pocit, takže jsem pak ještě musela použít pleťový krém. Také dávkování pomocí pumpičky mi vyhovovalo, na celý obličej stačí bohatě 1-2 zmáčknutí. Konzistence je lehká, trošku gelová, bezbarvá, takže se dá použít samotné nebo přimíchat do vašeho oblíbeného krému. Pokud váháte které sérum pořídit, určitě vyzkoušejte tohle od Renovality, rozhodně nešlápnete vedle.

Složení: aqua, rosa centifolia flower water, hyaluronic acid, potassium sorbate, sodium benzoate. 

Hyaluronové sérum můžete pořídit na e-shopu Renovality.cz.

Máte také zkušenosti s nějakými séry nebo kyselinu znáte pouze z pleťových krémů?

19 komentářů:

 1. Zajímavé. Diky za tip!Míša z www.shoppersmiky.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 2. Já mám ráda séra zn. Delia :)

  OdpovědětSmazat
 3. Skúsenosť nemám žiadnu,ale je to veľmi zaujímavý produkt.
  Beauty by Janka

  OdpovědětSmazat
 4. Dle článku mám na používání tohoto séra ještě čas :-D. Séra jinak žádná nepoužívám, nějak totiž nevěřím jejich účinkům, když člověk nedodržuje správnou životosprávu ale to je tak u všeho.

  Terezah-style

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já už docela hranici 25. věku přetahuju :-D no co se dá dělat. Jsou různá séra, ale těm omlazujícím s kyselinou hyaluronovou se dá věřit. Už jsem jich pár vyzkoušela a účinky byly viditelné :-)

   Smazat
 5. Též mám doma hyaluronové sérum od značky Renovality a brzy na něj chystám recenzi :-) Už teď ale mohu říct , že jsem z něj nadšená :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Já osobně jsem ještě tuhle značku nezkoušela, ale ségra má moringový olej a je nadšená:D.
  Windy pink style

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Olejíčky jsou skvělé, já mám moc ráda banánový. Ta vůně je hodně návyková :-)

   Smazat
 7. Wonderful post dear………….keep posting!!!
  Promotional pen drive

  OdpovědětSmazat
 8. O tomto séru slyším poprvé a i značka je pro mě neznámou, takže děkuji za recenzi :).
  Beauty by K. - soutěž

  OdpovědětSmazat
 9. thnaku for sharing lovely post with us....we are waiting for your another write ups
  Visit us @:- Organize your time schedule with the help of wrist watches and clocks

  OdpovědětSmazat

Děkuji za váš komentář a přeji krásný den!