17. ledna 2018

Tělová kosmetika Tesori d‘Oriente

Značka Tesori d´Oriente nedávno přišla s novou řadou Ayurveda, která je inspirovaná ayurvédskou filosofií, jejími ingrediencemi a hlavně vůněmi, jež potěší celé tělo i všechny smysly. Řada Ayurveda, stejně jako ayurvédský přístup k životu, vychází z konceptu vnitřní rovnováhy, která je považována za základní element duševní i fyzické krásy a zdraví.Ajurvéda - nauka o věku - je nejstarší známou naukou o zdraví. Její znalosti se po dlouhá staletí předávaly ústně, ještě mnohem dříve, než se v Indii začalo používat písmo. 
Zastává názor, že prevence je základem všeho a každý člověk je zodpovědný za své zdraví sám. Zdůrazňuje nutnost dodržovat stravovací rytmus či spánek. Vstávat by se mělo brzy a poté má být provedena důkladná hygiena, namazání vonným olejem a koupel. Po provedení několika cviků následuje snídaně.
Obědvat by se mělo v klidu a pít mimo jídlo, nikoliv během jídla. Večeře by měla být lehká a po ní by měla následovat procházka.Procházku po večeři dodržujeme pravidelně díky psovi, který se chtě nechtě musí vyvenčit. Jen to pití mimo jídlo... někdy mám ve zvyku vše zapíjet jako kačena.
Součástí ajurvédského léčitelství jsou také různé techniky masáží a akupresura. Například správný lazebník (rozumějte kadeřník, holič) neopustí žádného zákazníka  bez důkladné masáže hlavy hned po ostříhání a umytí. Takže Jani, až příště přijdu na barvu a zastřižení konečků, doufám, že si tyto řádky vezmeš k srdci...

Značka Tesori d´Oriente pochází z Itálie, kde se těší oblibě již od roku 1998. V našich končinách je dostupná od roku 2005. Značka má kladný přístup k přírodě a lidskému tělu, používá pouze rostlinné ingredience, neobsahuje parabeny, barviva, minerální oleje, konzervanty a další škodlivé látky.


Řada Ayurveda obsahuje sprchový gel, pěnu do koupele a parfémovanou vodu. Vůně je těžší, smyslná, takže ideální teď na zimu, kdy je venku škaredě a my máme tendenci se zachumlat do peřin a ponořit se na dlouhou dobu do světa snů. 
Kdo má rád spíše svěžejší a lehké vůně, mohla by mu tato smyslná vůně vadit. Najdete v ní citrusy, dřevité a kořeněné tóny, ale i tóny květinové, třeba fialku.  

Kosmetika v sobě ukrývá řadu kvalitních ingrediencí. Jednou z nich je olej amla, jež je považován za elixír mládí, protože obsahuje velké množství antioxidantu, známého jako vitaminu C.  
Další je Nimbový olej, který obsahuje více než 40 aktivních vyživujících látek a myslím si, že právě tento olej dává kosmetice tu těžkou vůni.
Dále sezamový olej, bohatý na vitaminy a minerály, je zárukou hydratované, pružné a rozzářené pokožky. Oleje obsažené v této řadě jsou i hojně využívané při masážích, které jsou právě v ayurvédské medicíně proslulé. 
Známé aloe vera obsahuje více než 150 prospěšných látek, díky kterým je pokožka harmonizována, stručně řečeno, hodí vám ji do klidu. O to se také postará spolu s měsíčkem, který vyniká svými zklidňujícími, antioxidačními a regeneračními účinky. O jeho síle věděly i naše babičky, které si z něj vyráběly různé mastičky na jizvy, křečové žíly, popraskanou kůži a jiné kožní neduhy.  

Jak už jsem naznačila výše, parfémovaná voda se vyznačuje hodně těžkou vůní, která opravdu dlouho vydrží. 


Řadu Ayurveda a i mnohé další seženete ve všech Dm drogeriích. Sprchový gel a pěna byly fajn, ale parfémovaná voda je na mě hodně silná. Na těle si ho nedokážu moc představit, a tak ho občas použiji jako osvěžovač vzduchu pro navození "orientální nálady".

Zkoušeli jste už nějaké produkty od této značky?

8 komentářů:

 1. Aj keď som o tejto značke už dosť počula, tak osobne som ešte nič neskúšala 😊

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám odzkoušenou pouze tuto řadu. Ještě pokukuji po Aegyptus, ale zatím jsem nebyla v DMku, abych ji očichala :-)

   Smazat
 2. Mám parfémovanou vodu Ayurveda a voní mi moc. Pak mám ještě EDP White Musk to byl můj první parfém vůbec a zamilovala jsem si ho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parfémovaná voda voní z celé řady nejintenzivněji a je hodně silná, takže s ní docela šetřím :-)

   Smazat
 3. Plánuji pořízení sprcháče :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sprcháč je fajn v tom, že se dá i pověsit na háček. Jen před otevřením víčka je ho potřeba zase otočit, jinak ho vyteče víc než je potřeba :-)

   Smazat
 4. No budu se muset po tom mrknout, protože se o ní hodně píše a líbí se mi obaly. :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za váš komentář a přeji krásný den!